| mentholinks a întrebat:

Voi aveti ceva care sa va motiveze sa traiti?

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Am 3 (trei) prieteni, cu care ne cunoastem de mult timp. Ne ajutam si ne facem provocari reciproc. Nu de bascalie (facem si asa ceva si nici unul nu se supara), ci de tinte de atins, de rezolvat, in majoritatea cazurilor impreuna.

Totdeauna ii fata mintea la unul din noi ceva, ce sa "bage in priza" pe ceilalti.
Iar daca careva se-nbolnaveste sau pur si simplu e deceptionat, ii aducem aminte de momentele noastre comune vesele, de reusita etc si venim cu o noua provocare, sa-l mobilizam.

| doctorandus a răspuns:

Dorinta de a nu muri prost.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Salut!

De obicei ne motiveaza dorintele neimplinite (adica drumul parcurs catre dorintele noastre, catre ceea ce vrem de la viata ).
Daca esti sarac zici " nu vreau sa traiesc toata viata asa, deci o sa fac cumva sa fie bine " etc, etc.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Reciteste intrebarea,, nu bat campii

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

: ))) Am dat reply din greseala, am vrut sa-ti arat o poza cu Megan Fox.

https://pbs.twimg.com/......f2613.jpeg

Stii cat o iubesc pe fata asta? Nt Nt.
E ca Arsenalul pentru tine. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

E frumoasa,, pentru una ca ea, mai merge sa uiti de Arsenal!
Hai ca ti se iarta pacatele,, tinere

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ai rata un meci cu Arsenal pentru ea? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde si ce meci as rata si depinde ce intentii as avea,,realist vorbind, nu se uita asta la noi nici cu sutienul! Ai dat-o la temelie, intre pasiune si femeie, aleg femeia,, barem ar merita efortul/

| vocea a răspuns:

Da, faptul ca am numai o viata.

| Niklauss a răspuns:

Frate si eu sunt ceva de genul asta aproape tot timpul dar nu este bine sa gandesti asa. Doar incearca sa te gandesti la prezent si incearca sa gandesti mai putin pentru ca cei care gandesc foarte mult ajung la ganduri de genu asta. Am fost si eu in situatia ta pentru ca gandeam prea mult, dar incearca sa te uiti in jur si o sa observi ce minunate sunt lurcrurile.

Daca stai sa te gandesti ce naspa e viata nu o sa te ajute cu nimic. Trebuie sa fi pozitiv.
Incearca sa gasesti ceva care sa te tina ocupat mereu, sa te distraga ca un joc, sau o iubita, un caine, ceva de genul.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

| CreepyCrow a răspuns:

Daca ma sinucid acum, nu o sa mai pot citi raspunsurile lui Deaad

| TCosminn a răspuns:

Eu am citit carti de motivatie, am citit carti de facut bani etc. DUpa ce am tot citit 2 ani de astfel de carti am ajuns la o singura concluzie. In viata, trebuie sa ai un scop al tau. Acest scop trebuie sa fie bine definit, sa fie un scop bun (dpdv moral), sa fii sigur ca il poti atinge si prin atingerea acestui scop, sa poti ajuta si alti oameni. Motivatia prin cuvinte nu are efect de durata. Tot ce insaemna motivatie vine din interiorul tau, din gandirea ta si din trairea ta. Ai un mediu nociv? Schimba-l! Ai prieteni nocivi? Schimba-i! La familie e putin mai dificil daca inca mai depinzi de ei. Cat despre schimbarile acestea, sunt necesare in viata. Eu, in 23 de ani, a trebuit sa imi schimb de doua ori prietenii, si nu ma refer la amici, prieteni, oameni cu care imi petreceam timpul si cu care ieseam. In cele din urma s-au dovedit incapabil de prietenie si i-am schimbat, pe toti. Unul singur a ramas, doar unul, cu care nu ma mai pot vedea si nici discuta. Si daca vrei inca o parere, cauta-ti oameni care sunt motivati si invata de la ei. Ai grija de tine.

| ălkjmhgf a răspuns:

Da, mă am pe mine.

| KNST a răspuns:

Da, vreau sa vad ce se-ntampla la "marele sfarsit". happy

| TabletaSB a răspuns:

Sa ajut pe ceilalti, cum fac aici.

| Bishopp a răspuns:

Da! Am o sintagma : " Scopul si dorinta mea in viata este sa nu mor de doua ori "