| AvalohAlyn a întrebat:

Va lua Donald Trump încă un mandat în 2024?
Și încă ceva:Care a fost mai bun că politician și care a fost mai simpatic?
Donald Trump sau Vadim Tudor?(R.I.P)
Ei doi au cam același profil politic

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu, iar motivul e foarte simplu (explicat de Newsweek):

"His base consists largely of shrinking demographics, who are currently the hardest hit by COVID and have adopted a strategy of demeaning and insulting anyone who questions Trump. While this keeps the base strong, it limits Trump's appeal to potential new voters."

„Baza lui constă în mare parte din demografii în scădere, care sunt în prezent cele mai puternic afectate de COVID și au adoptat o strategie de înjosire și insultă pe oricine îl pune la îndoială pe Trump. Deși acest lucru menține baza puternică, limitează atracția lui Trump către potențialii noi alegători".

| relian a răspuns:

Daca mai poate lua inca un mandat? Tot ce se poate, avand in vedere ce se intampla, oamenii vor taxa rau pe astia ce is la conducere acum.Democartii astia is cu capu rau,ori is toti bolnavi ori is toti saraci cu duhu laughing, Cum sa vii sa incerci sa obligi omu la chestii ce nu le vrea pe cai ocolite, nu mai vede bosorogu asta alt mandat, cred ca si cei care au votat pe democrati, or sa voteze altceva la urmatoarul scrutin.

Vadim doara a dat din gura, in rest nu prea a aratat ce poate.Bine ca nici nu a avut ocazia,dar nu cred ca ar fi fost cine stie ce bun organizator.
Sa fii lider e una,,sa dai din gura e alta.
Trump a aratat si inainte,omu este afacerist,are miliarde,deci alea nu le-a gasit in drum laughing sa faci bani si f multi,apoi sa si ramai cu ei multa vreme,arata ca stii ce s-a faci,cum sa faci si cad sa faci ceva.

Bine unia or sa zica,lasa ca ala are contabili,sfatuitori,etc.Da normal,toti care conduc ceva au,dar is multi care au si degeaba au,ca tot nu fac nimic,deci conteaza sa stii si ce sa le ceri alora.

Vadim dadea din gura,nu avea afaceri,nu era bogat,Trump da din gura dar nu pentru bani, bani are nu-i mai trebuie, deci tind sa cred ca Trump e mai bun.
Faptul ca este presedinte sau nu, pentru el ca bani, ca situatie este la fel, Trump a ales sa fie presedinte nu pentru bani, ori pentru cei din partidul ce la bagat la inaintare, a facut-o pentru el si pentru tara.
Vadim era in parlament doara sa ia salariu, multi cred ca facut sia dres, aia e ca n-a facut nimic.Pe unde s-a dus s-a dus pentru malai nu pentru altceva laughing, asta cred eu.

| aditimus a răspuns:

Posibil sa iasa in 2024

| DonEduardo a răspuns:

Ce porcarii spui acolo? Vadim era socialist, pe cand Trump e de dreapta.

| AvalohAlyn explică (pentru DonEduardo):

Partidul lui Vadim era de dreapta, adica PRM-ul.
Plus că Trump se declară naționalist la fel că Vadim.
Vadim nu cred că s-a declarat socialist niciodată ci naționalist, patriot, creștin la fel și Trump, Trump est America First precum și Vadim era Romania First.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

­nu
sper sa iasa desantis in 2024