| BebeStrumf a întrebat:

Voi credeti ca exista egalitate intre noi?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, nu exista egalitate, doar tindem spre aceasta si speram ca o sa fie candva, desi este o utopie. Ne nastem inegali, aproape din toate punctele de vedere, traim inegal si doar moartea ne egalizeaza. De altfel, daca am fi toti egali, nu ar fi egalitate ci egalitarism. Numai bine!

25 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Nu, decat cand murim. Atunci, suntem egali in fata mortii.

| Vizitiul a răspuns:

Egalul se pune dupa, nu intre.

Apache
| Apache a răspuns:

Niciodata nu o sa existe egalitate intre oameni ...indiferent cat de mult s-ar incerca!

| harciog a răspuns:

Era sa zic ca da dar mi-am amintit fericit ca cica unii au penisurile si mai mici.Cu cel mai mare regret mi-am amintit de cei cu penisurile mai mari.

| BebeStrumf explică:

@alynutza,nu ci in generalhappy

| BebeStrumf explică:

@Dmesss,nu cred. Unii asa cred, si am spus sa vad si ceea ce credeti voi.Va multumesc!

| Dmesss a răspuns:

Da tu crezi? Dar cine crede? Poate doar in fata lui Dumnezeu, iar in fata Lui au intaietate doar cei care apartin de cultul respectiv, asa ca... Nici macar fundamental nu exista egalitate, deoarece nu toti ne nastem sanatosi, nu toti ne nastem cu capacitati extraordinare, nu toti ne nastem cu patru menmbre, nu toti ne nastem.

| Dreamer a răspuns:

Egalitate intre noi se poate referi la mai multe lucruri...La toate lucrurile rasupunsul este acelasi, NU!

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Eu cred ca atunci cand gandesti rational, doar atunci respecti egaliatatea dintre tine si ceilalti, dar cand crezi ca doar tu esti mai diferit in mod pozitiv fata de ceilalti atunci nu mai exista.

| emy a răspuns:

Da, suntem egali, dar in fata lui Dumnezeu in fata bolii si a mortii. In rest, nu prea, sincer.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nu exista egalitate intre oameni cu toate ca iluzia asta exista peste tot.

| jadir a răspuns:

Nu,nici vorba de asta este nevoie de inca o revolutie happy

| Catheryne a răspuns:

Este o intrebare puerila. Bineinteles ca nu exista egalitate intre noi desi asa ar trebuie.

| chokingvictim a răspuns:

In capitalism nu poate sa existe egalitate.simplu sad

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Intre voi femeile... da!

| ThePoet a răspuns:

Nu exista decat 20% si este foarte bine.

| InspectorulTPU a răspuns:

Daca ar fi egalitate intre noi ar trebui sa existe o singura rasa.
Noi suntem mai multi albi,negri, evrei, asiatici sa mai spun?
Fundita?

| Inkheartforpoem a răspuns:

"Egalitate există doar în matematică"

| alynutza6820 a răspuns:

Aici pe TPU? Nu pentru ca suntem impartiti in juniori si seniori.
In viata? Nu pentru ca suntem impartiti in bogati si saraci.

| KyssOana a răspuns:

Dawinking

| madalinutza_3485 a răspuns:

Nu preasigh dar ar trebui...puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este.dar unii sant mai egali decat ceilalti.intotdeauna a fost asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin lege, da exista.In viata insa nu, nici nu va fi vreodata.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul este egal in drepturi, nimic mai mult.Singurul lucru diferit la om este creierul.El este elementul care ne difera de toti.

| nedeasorin a răspuns:

Da. Dar de asemenea cred ca unii sunt mai egali decat altii.