| lucian_3222 a întrebat:

Voi credeti in,, noroc,, ...sansa?

Răspuns Câştigător
| eva_2950 a răspuns:

"Norocul si-l face omul cu mana lui", dar de multe ori cand a trebuit sa rezolv ceva ce parea fara iesire pur si simplu am simtit ca am primit "o mana"de ajutor divin(daca pot zice asa).

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Uneori e bine sa ai putin norochee hee
Dar nu trebuie sa te bazezi pe asa cevawinking

| Bacemi a răspuns:

Norocul si-l face fiecare .

| Bacemi a răspuns:

Norocul si-l face fiecare.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Norocul este acela care da sansa vietii noastre, poate daca nu am avea putin noroc nu am reusi in atingerea unor teluri. Daca esti increzator si optimist, viata iti ofera sanse, aceasta e de fapt primul princioiu al norocului.

| Ianna33 a răspuns:

Nu l-as numi "noroc", ci binecuvantare. happy

| LuS[z] a răspuns:

Da pentru ca unele lucruri tin foarte mult de sansa. Daca nu ai sansa respectiva sau nu ti se acorda o anumita sansa ai putea sa ratezi una dintre sansele care ti-ar putea schimba viata.
Cat despre noroc... uneori ti-l mai faci si cu mana ta

| Anonim13265464 a răspuns:

Dumnezeu e cel care hotareste cand trebuie sa fi ferisit sau trist sau cum au zis si ceilalti ti-l faci cu mana ta.

| luvieere a răspuns:

Bineînţeles! Mergeţi la ruletă: şansa de a câştiga e de 48. 6%. Uie, vezi, norocul? Noroc că ştiu asta şi nu mai joc, altfel pierdeam bani în continuare tongue

| Cleona a răspuns:

Pai nu exista pietre norocoase, sau talismane, uneori ai noroc, alteori ghinion!

| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

Norocul sil face omul.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oi cirlanule in si jioca vrei si ti jiosi

| poesia a răspuns:

Dumnezeu ne da la fiecare ce meritam.In viata unui om se pot ivi multe sanse, de care trebuie sa profite