| Enigmă a întrebat:

Voi credeti in noroc? De ce?

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Norocul este pentru cei care nu stiu

| Vizitiul a răspuns:

Cred in noroc, dar nu cred ca poate pica din cer. Bine, 1 om la un milion este izbit de un mare noroc. Totusi, cred ca, fiecare om in parte isi faureste norocul. Era o vorba inteleapta, vorba dupa care eu ma ghidez, si anume:" Norocul de a avea har nu ajunge deloc, mai trebuie sa ai harul de a avea noroc." La urma urmei, norocul inseamna vocatie si perseverenta.

| SMaricel a răspuns:

Da, doar uneori pentru ca am incredere in mine si tot ce fac...

| Parker a răspuns:

Cred in Dumnezeu si putin in destin.
Norocul e o notiune abstracta, sa stii. Sunt putine carti despre noroc happy
Citeste, daca vrei, Doua loturi de I. L. Caragiale. ^ ^

| Alexxe a răspuns:

Stii, norocul este ceva ce nu poate fi definit. Orice lucru care nu e definit, in general nu exista.
Viata m-a invatat, ca norocul nu este un fenomen, este ceva normal, la fel ca si ghinionul. Este o balanta creata de univers, intre bine/rau.
Pa-pa happy

| νєησм a răspuns:

Pai norocul intr-un fel este un lucru la intamplare care iti iese bine asta inseamna norocgood luck, cand un lucru iti iese prost ala inseamna ghinionsad. Depinde ce iti pica Byewave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Da, eu cred în noroc pentru că norocul vine la cei care cred în el :)
Te invit pe website-ul http://www.lecturirecenzate.ro/