| Valiku a întrebat:

Voi cum credeti ca ar arata un extraterestru de pe o planeta foarte indepartata? Daca ar arata ciudat, cum s-ar deplasa sau ce credeti ca ar manca?

7 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Daca ar exista, probabil nu ar arata. El ar exista deasupra simturilor noastre. Hypersensibil, care transcede vederea noastra empirica, deci daca nu i l teoretizam nu l "vedem", nu l cunoastem.

| Rapplex a răspuns:

Toate fomele imaginabile sunt finite, deoarece nu ne putem imagina o forma de viata in alt mod decat ceea ce am vazut noi pana acum.Creierul asociaza orice obiect cu ceva deja cunoscut, sa zicem ca e ceva stocat in "baza de date" a creierului. Putem face relatari cu privire la aspectul lor, acesta nu ar diferentia foarte mult de ceea ce se afla pe pamant.Nu ne putem imagina ceva ce nu cunoastem si ce nu am mai vazut vreodata.Imaginatia are limitele ei.

| BlueDog a răspuns:

La fel ca noi, doar ca unii dintre ei se hranesc numai cu energie.

| comansorin a răspuns:

Pai daca ar fi sa ma gandesc bine ar arata ca o amiba (un mic microb care nu are o forma stabila ci dinamica)care reuseste sa traiasca in medii ostile si anume sa reziste la temperaturi foarte mari si sa reziste la temperaturi foarte mici deci ar fi un extraterestru pentru ca oamenii au decis ca ori ce forma de viata pe care o gasesc in spatiu o vor numii "extraterestru", nu stiu daca ai auzit dar nasa a gasit pe marte un lichid, cu ajutorul robotilor specializati, si acum acel robot este in drum spre Terra pentru a aduce lichidul la niste savanti sa mada daca exista forme de viata in el.

| cosmin333 a răspuns:

Http://www.dj-cossy.info/2011/11/extraterestrii-exista_02.html iti recomand sa citesti sa vezi tot ceea ce inseamna extraterestrii...

| GEORGE a răspuns:

Toti ne gandim la cele mai ciudate forme de viata, dar daca d-zeu a creeat lumea nu credeti ca a creeat tot oameni ca si noi. nu prea am imaginatie. si daca ar fi mai inteligenti ca noi ar ajunge pe pamant. cred ca si ei se gandesc la noi ca la niste ciudatenii.

| Valiku explică:

Eu ma gandeam la ceva mai frumos, niste creaturi, animale mai evoluate.