| AvalohAlyn a întrebat:

Voi va injectați cu speranța?
Cat de multa?
Nu știu dacă știți dar pe plan psihologic,sufletesc,mental,speranța ne mai tine în viata dacă nu am fi toți sinucigași sau mult prea abătuti.
Soluția pentru depresie și pentru viata,pe lângă celelalte instrumente,lucruri ruri,pastile,care exista în viata e și "injectarea "cu aceasta substanta minunata, speranța care uneori face diferența între depresie sau stare de bine si tristețe sau stare de rău.
Voi ce părere aveți?
Am dreptate?
Speranța moare ultima? E adevarata maxima?
Cat de importanta e speranța în viata voastră?

5 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Speranța e ca un sâmbure,odată cultivată,da,va muri ultima,că na,oameni suntem iar speranța ne da un motiv de a trai,ea ne face să vedem lucrurile bune din ceva rău, altfel, da, am ajunge niste roboti fără scrupule.
Eu nu mă injectez cu speranța, eu o sădesc in suflet și o ud in fiecare zi cu cate o vorbă buna sau un gând bun.Nimic nu e mai de preț decât încrederea în tine, odată ce o dobândești, simți cum trăiești și problemele se micșorează.
Am fost un negativist foarte acid o buna perioada de timp, însă am realizat că asta nu e de mine și am schimbat abordarea, acum mă bucur nespus că am făcut asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nevoie de injectii, speranța îmi vine de la Dumnezeu. ❤️

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca te injectezi in vena, nu-i mai bun decat ce iti da domnul laughing Sau daca tragi ceva papadie, te simti minunat, asa am auzit, ba unia ajung si prin alte galaxii, vad nave spatiale, si cate si mai cate.

Am avut ocazia sa fiu linga cineva care tragea papadie si asa vedea, vorbesc f serios, nu isi imagina, pur si simplu vedea laughing uneori se arunca pe pereti, prin geamuri, ca sa vezi ceti pot face papadiile astea laughing

Acu depinde si ce papadie tragi, asa am inteles, unele tipuri de papadie te baga la somn laughing faci nani asa mergind laughing

| EliLeli a răspuns:

Cred ca speranta te ajuta in unele momente, dar cred ca nu ar trebui sa abuzam de ea. Este inselatoare.

| cartedecitit a răspuns:

Top tier