| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu despre Coronavirus daca a fost biologic sau artificial. Vreau sa stiu daca am fost mintit de ocultele mondiale.
Insa, nu dau crezare la orice, va rog veniti cu argumente si surse solide!

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie iar sa repet,nu putem sa cream virusi,microbi,nu stim cum a aparut viata pe pamant,stim cum ar putea evolua el, desgur nu sigur,dar darwin a descoperit ca viata evolueaza,asta stim, nu putem programa vreun virus sa faca ceva,nu se pot fabrica virusi artificial, biologic,nu putem,eu initial am crezut ca poate e un razboi america -china,repet am crezut nu era o cunoastere,ca nu stiu, astea sunt conspirati lipsite de dovezi,sa dovedeasca ca se poate si mai discutam, am mai citit ca cica corona e gripa sezoniera, in fine ai grija in ce crezi, eu mereu am vazut ca nimic nu e adv, totul e subiectiv, mai bine paranoic decat credul, sanatate

| Violleta2022 a răspuns:

Este confirmat si stiut de tot globul: virusul a aparut in CHINA! Este mai putin cunoscuta natura lui, dar se pare ca a scapat dintr-un laborator de experimente, ori a fost eliberat cu intentii criminale.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Si nu se fac cercetarii sa se afle? de ce nimanui nu-i pasa, si nu-i trag la raspundere pe criminalii astia? in caz ca a fost creat

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-o întreba pe anastasia aia că e picată din altă planetă, e în stare să-ți zică numa porcării și să se comporte de parcă-s declarații oficiale și adevăruri absolute.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

La momentul asta se fac cercetari mult mai importante, sa se descopere medicamentul sau vaccinul care sa opreasca aceast virus mortal, acolo se duc toti banii, in cercetare medicala, in spitale, in transportul pacientilor samd.
Cercetarea vinovatului se va face ulterior, cand cealata problema majora, este rezolvata.
La momentul asta este o problema globala, fiind afectate peste 160 de tari din lume.

| Frank51 a răspuns:

A fost creat in laborator de americani cu scopul de a castiga libertate economica, initial rata mortalitatii trebuia sa fie de 15%, si sa moara doar rusii(virusul ataca doar genomii rusi), dar pe parcursul infectarii virusul a suferit modificari genetice si a atacat italienii(oricine stie ca virusii nu suporta pastele). Incepe sa devina simpatic acest coronavirus, mie cel putin imi place, macar este mai destept decat multi dintre noi.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Bullshit

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu-s ironic. Ma faceti sa rad cand veniti cu teorii ale conspiratiei, nu cred ca este greu de inteles ce se intampla, poate pentru aia cu carnet rosu.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Cred ca e extrem de greu de inteles, intr-o lume a dezinformarii si a multor surse.
Pe bune?

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca si nepotul meu de 11 ani poate sa gaseasca o sursa de incredere pe internet mai bine decat majoritatea populatiei din Romania, deci argumentul tau cade.

| Sn4k3 a răspuns:

Da

| StrongHeart a răspuns:

In momentul de fata nici nu mai conteaza daca a fost facut in laborator sau nu,oricum e foarte probabil sa nu,aia mananca sobolani,lilieci,orice,e normal sa apara boli.
Acum cel mai important este cum reactioneaza oamenii la toata treaba asta si iti spun sincer e destul de grav cum au reactionat oamenii, s-a creat o panica totala, in state se omoara intre ei pe hartie igienica, lumea nu e pregatita pentru astfel de pericole.
Daca virusul asta a fost un test la reactia populatiei, am esuat intr-un mod mizerabil.

| florin926481f a răspuns:

Chinezii mananca de zeci de ani lilieci, serpi sau mai stiu eu ce, de aici tragi tu concluzia.

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns (pentru florin926481f):

N-au nicio legatura liliecii.