| ZuAgain a întrebat:

2 intrebari
1. Suportă procesoare Intel® Core™ 2 multi-core şi viitoarele modele pe 45nm

2. Suportă memorie Dual Channel DDR2 1066 pentru performanţe extreme

3. Interfaţă PCI Express X16 pentru performanţe 3D deosebite

4. Interfaţă Serial-ATA 3Gb/s integrată

5. Reţea Gigabit de mare performanţă

6. Sunet Intel High Definition Audio pe 8 canale

7. Design bazat în întregime pe condensatori solizi

asta e placa de baza
vreau sa-mi iau
INTEL CORE2 DUO E7600, LGA775, 3.06GHz, 1066MHz, 3MB LEVEL2, 45NM, BOX
acum am placa video NVIDIA GeForce 8500 GT 512 mb latime banda 128 bit
PCI expres x 16
vreau sa-mi iau
Placa video Gigabyte nVidia GeForce 9400GT, 1024MB, DDR2, 128bit, PCI Express 2, 0
am rami
Type DDR2
Size 2048 MBytes
Channels # Single
DRAM Frequency 400.0 MHz
vreau sa-mi iau
Memorie 2GB 1066MHz DDR2
deci cum este?
stiu la memorii frecventa e diferita dar va functiona la 400 amandoua nu`?
sau?
daca placa mea video este express 16
si care vreau sa o cumpar este express 20 merge?
2.Cum imbunatatesc procesorul?
adica sa ii ridic frecventa

Răspuns Câştigător
| cristiannn_8836 a răspuns:

Auzi, daca iti iei placa video noua, cea veche nu o vinzi?happyadd niku.cristian
Apropo, configuratia e oktongue in afara de faptul ca rami aia la 400, hmm, cam naspa...incearca fara ei si o data cu eitongue, restul e ok