| CristianSteel a întrebat:

Îmi puteți spune, vă rog, ce jocuri ar funcționa, cât de cât decent, cu acest PC? Aceasta este configurația: Model: HP Compaq DC7900 Tower

Carcasa: Tower

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, 1333Mhz FSB, 6MB Cache, 64-Bit, 2 Nuclee

Memorie: 4GB DDR2

Hard Disk: 160GB SATA2 7200rpm

Unitate Optica: DVD-Writer

Placa video: EVGA GeForce 9400GT 512MB DDR2 128-Bit Dual DVI
Procesor grafic: GeForce 9400GT
Interfata: PCI Express x16
Graphics Clock: 550MHz
Processor Clock: 1400MHz
Dimensiune memorie: 512MB
Tip: GDDR2
BUS: 128-Bit
DVI x 2
Tehnologii SLI, CUDA
DirectX Version Support: 10.0
OpenGL Version Support: 2.1
Shader Model 4.0
Rezolutie Maxima: 2560x1600
Racire Activa

Placa audio: integrata stereo

Placa de retea: integrata Gigabit 10/100/100 MB/s

Răspuns Câştigător
| n1n1o a răspuns:

Salut, depinde ce vrei sa-te joci, jocurile ON-Line au cerinte de sistem mai scazute cele Single-Player au cerinte mai rdicate. Ti-as recomanda sa-ti schimbi placa video si eu am acelasi CPU si memorii dar cu un R7 240 (e salbuta placa video dar pentru CS : GO si LoL e acceptabila si chair jocurile din anul 2014 in jos le pot juca in celputin fps 40 + (care pentru Single-Player este acceptabil)).

| CPAElites a răspuns (pentru n1n1o):

Mai pune ~60 lei si isi cumpara un R7 250 care e cu ~40% mai performanta...

| n1n1o a răspuns (pentru CPAElites):

Sunt de acord cu tine dar eu am deja R7 240 si daca mi-as cumpara altceva mi-as luat din seria GTX.