| bragaionela a întrebat:

3.150 inseamna 31 de milioane sau cat?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Când ai îndoieli, folosește acest convertor.
Scrie suma de mai sus (3150), unde scrie "Lei noi", iar în căsuța alăturată îți apare direct în banii vechi.
http://www.avarvarei.ro/......si-invers/

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

31 milioane jumate.
La tine mai exista cosmote?

| maite13 a răspuns:

3.150 lei= 31 de milioane si cinci sute de mii, adica 31 de milioane jumate

| maite13 a răspuns:

3150 lei= 31 de milioane si cinci sute de mii de lei vechi, adica 31 de milioane si jumate

| anonim_4396 a răspuns (pentru maite13):

3150, nu 3500.

| maite13 a răspuns:

E incorect formulat deoarece uitai sa specific ca e vorba de lei vechi ☺. Nu stiu de ce nu-mi aparu ca se postase primul raspuns...
Oricum 3150 lei= treizeci si una de milioane si jumatate de lei vechi, si nu 31 de mil. si o suta cincizeci de mii de lei vechi

| Ironwin a răspuns (pentru maite13):

Corect, am sters raspunsul meu pentru a nu incurca si pe altcineva.

| bragaionela explică:

Multumesc frumos am intrebat deoarece vreau sa imi iau un s5 si atat costa la liber la cosmote mersi inca odata!