| Ddiana90 a întrebat:

8 gb ddr2, 800mhz sau 4 gb ddr3, 1333mhz? care e mai bine? depaseste acei 8 gb ddr2 pe cei 4 gb ddr3?

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

In cazul de fata cantitatea conteaza mai mult.

| bassmusic a răspuns:

E mult mai bine ddr3 1333mhz pentru ca are o frecventa mai mare

| goodboy24 a răspuns:

Depinde ce faci. Daca si programe care cer vreo 2-3 giga ram e mai bine cu varianta a doua. Daca ai care cer mai mult prima varianta o sa faca fata mai bine. Pentru un utilizator non-profesional (fara software super complex si performant) iti recomand a doua varianta. O sa faca fata cam la tot ce-i dai si foarte repede. Funda?winking