| CernitanuNicku a întrebat:

Am o întrebare legată de RAM.
Deci am un PC cu Intel i3, nVIDIA gt 730 și respectiv 4gb ram ddr3 800mhz. Vreau să pastrez acei 4gb RAM și să mai adaug încă 4gb RAM. Menționez că RAM-u e de la Kingston. Deci ce RAM trebuie să mai cumpăr pentru anfi compatibil? Trebuie să fie și celălalt de la aceași firmă? Am găsit pe Ali RAM de la Kllisre 4gb 1333mhz.
Deci ce RAM îmi trebuie?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Placuța de RAM pe care o ai acum este de 1600MHz. Trebuie să înmulțești frecvența scrisă acolo unde ai văzut tu cu 2.
Este de preferat să fie fix același model de baretă pentru a te asigura că baretele au aceeași timpi, nu numai frecvență.

2 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Aceeasi frecvenţă, aceeași latenţă si de preferat aceeasi firmă. Eu iti recomand sa schimbi cei 4gb cu 8gb la frecvente mai mari, la 1600. Asta daca suporta si placa de baza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru marian37):

Am de 1600 mhz, m-am incurcat