| tHeLInCuBUS a întrebat:

A instalat xp iar apoi am instalat placa de retea ...cand am bagat cablul de la net in unitate am vazut ca nu se aprind beculetele alea (ala verde si ala portocaliu) ce sa fac? ce se intampla de nu merge? plz help me dau funda :Xbig grin

6 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Umbla la device manager/configurare hardware si da un refres. Daca ai semnul intrebarii galben pe network adpter da update si apoi refres, asa sistemul iti va vedea placa de retea.Asta impune ca placa sa fie buna desigur.Succes

| tHeLInCuBUS explică (pentru traveler):

Nimic crying

| traveler a răspuns (pentru tHeLInCuBUS):

Schimb=o pe alt slot liber de pe placa de baza.Fii atent daca xp o vede la pornirea compului si isi inst driverul singur.

| crynys a răspuns:

Ori ai placa de retea arsa ori nu vine semnal de internet pe acel cablu

| tHeLInCuBUS explică (pentru crynys):

Cablu merge pentru ca acumm il folosesc pe laptop da nu merge pe pc

| andreyboss a răspuns:

Poate fi din cauza modemului sau a placii