| Gickanho a întrebat:

A mai avut careva problema urmatoare? Daca da ajutati-ma cu un sfat : calculatorul meu isi da restart singur, se blocheaza, refuza sa se aprinda, iar cand functioneaza nimeni nu stie cat va sta aprins pana sa imi faca probleme. Ce are de face asa? Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza mai multor probleme.Una din ele ar fica procesorul merge la maxim de unde se si blocheaza pc-ul.Tot din cauza procesorului care merge la 100% se infierbanta si apoi iti da restart saracul sa nu cumva sa se prjeasca. Da click pe banda aia albastra de jos apoi pe task manager si apoi pe processes.Vezi ca scrie undeva cpu si cat la suta. daca merge cu 100% am dreptate.vezi si ce procese consuma mult si inchide-le.cel mai simplu e sa reinsatlezi windows-ul, sa salvezi datele in local d si apoi sa reinstalezi windows-ul daca te pricepi sa stergi si partitia c.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pateam si eu asa pana cand a inceput sa imi arate pagina albastra si dupa ce am incercat sa reinstalez windows.A trebuit sa schimb placa de baza.Se curbase din cauza temperaturii ridicate.Mergi la un service pana nu va fi prea tarziu.

| MotanAndrei a răspuns:

Mie cand mi s-a intamplat asa, mi s-a ars la un moment-dat Hard Disku si placa video. Sfatu meu, ca sa nu-ti arda reinstaleaza windowsul, si daca mai face asa te duci cu el la un service daca ai garantie ti-l face gratis, daca n-ai suporti plata. Funda?