| AlexandraN21 a întrebat:

A platit cineva prin Paypal? Cum este platforma, iti vireaza banii acolo unde ii depui?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai mult primesc bani. O singura data am platit un produs prin PayPal. A mers rapid. Dupa parerea mea este o platforma sigura.

| AlexandraN21 explică (pentru Salontanul):

Mersi mult de raspuns! Vreau sa platesc abomanetul la HBO MAX si nu eram sigura daca va merge.

| Salontanul a răspuns (pentru AlexandraN21):

Nu te-am ajutat prea mult pentru ca eu nu stiu in cat timp au intrat banii in contul magazinului! Stiu ca la primire dureaza si 24 de ore, dar aici intervine si rapiditatea cu care face plata cel ce-mi trimite banii ( de obicei niste site-uri pe care castig cativa dolari). Multumesc pentru apreciere!

| AlexandraN21 explică (pentru Salontanul):

Stii daca platesc abonamentul o sa mi se perceapa o taxa suplimentara?

| AlexandraN21 explică (pentru Salontanul):

Si daca eu cand mi-am facut cont am scris la nationalitate română, dar daca sa zicem nu e contul pe Romania, iar HBO vrea sa fie contul pe Romania, o sa mi se retraga banii din cont?

| Salontanul a răspuns (pentru AlexandraN21):

Nu stiu problema cu abonamentul! Eu am platit intr-un magazin online de unde am cumparat ceva.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Paypal este cea mai mare platforma internationala de plati din lume!
Acolo nu se joaca nimeni, se plateste, se incaseza, se transfera, totul este cu cea mai mare seriozitate se rezolva, cu conditia sa ai datele personale corecte si sa ai contul verificat de paypal. varsta eligibilitatii ca sa detii cont Paypal este PESTE 18 ani si sa ai cont bancar (sau credit card) legate de contul paypal, din care ei iti pot retrage banii automat.

Lucrez cu paypalul de peste 10 ani, platind contractori, platind cumparaturi sau primind platile facturilor, atat pe conturi de business cat si pe cel personal.
Nu am avut niciodata probleme cu Paypalul!
dar dupa cum am spus, este necesar sa pui datele persoanle REALE si corecte, ca ei te vor verifica si daca dai date false iti blocheaza contul pe veci.