| anonim_4396 a întrebat:

Aș putea instala Windows 7 și fără să am vreun cablu de internet conectat. Și după instalare să mă pot conecta?

5 răspunsuri:
| CartoonN a răspuns:

Da,nu trebuie sa ai neaparat net ca sa-ti bagi windowsul, bineinteles ca o sa functioneze netul atunci cand o sa ai acces doar sa-i faci conexiunea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi am încercat și așa și mi-a spus că nu găsește driverul de Ethernet.

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu ai interetu' conectat nu o sa ai driverele descarcate si va trebuii sa le instalezi manual(daca le ai) nu este nici-o problema(atata timp cat le ai), eu de exemplu am drivere pentru win Xp si nu merg pe 7 cand imi instalez 7 mi se descarca automat drivere si se instaleaza.

| horia2012 a răspuns:

Prima data trebuia sa cauti driverele de retea pentru W7 si placa de baza.
Nu te apuci sa instalezi Windows daca nu ai driverele necesare. Toate sistemele se instaleaza foarte bine si fara conexiune la internet.
Dupa instalarea Windows-ului, instalezi driverele placii de baza, daca le ai.
In astea intra si reteaua.
Niciun Windows nu are toate drivele posibile ale tuturor producatorilor placilor de baza.

| ClauditaSmile a răspuns:

Da se poate.