| Bogdan8102 a întrebat:

Buna ziua!

Daca imi voi instala Windows 7 pe PC voi intampina probleme cu conectarea la internet?

P.S: PC-ul este conectat printr-un cablu la router.

Răspuns Câştigător
| IoNuTz96 a răspuns:

Windows 7 vine in pachet cu niste "drivere" de baza (ca sa spunem asa) ca sa poti sau ca windows-ul sa poata folosi placa de retea, placa audio, placa video, etc. Asadar, te vei putea conecta la internet prin cablu de la router (mai exact, prin conexiune Ehternet) dupa instalarea windows-ului, doar prin simpla conectare a cablului in PC (asta daca nu e conectat deja tongue ). Ai grija doar ca dupa ce instalezi windows 7, sa iti instalezi si driverele pentru pc-ul/laptop-ul respectiv. Sau poti sa te conectezi la internet si sa lasi programul integrat in windows 7 numit windows update sa isi faca el toata treaba pentru tine ca totul sa iti mearga ok, succes.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca routerul este configurat bine si poti folosi cel putin 2 aparate conectate in acelasi timp, atunci iti va merge fara problema (IP automat).
Daca iti merge doar cate un aparat deodata, atunci trebuie configurat routerul.

| KodrutZ a răspuns:

Nope. Driveru' de retea sa fie ok si cu asta-basta.

| K0sti a răspuns:

Evident, daca ai ghinionul sa nu-ti vada placa de retea! Asa ca va trebui sa ai driverele pregatite!
Asta a fost intrebare asa de adunat puncte?

| Bogdan8102 explică (pentru K0sti):

Mersi pentru raspuns

| K0sti a răspuns (pentru Bogdan8102):

Cu placere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Driverul LAN orice windwos il are. Dupa ce instalezi windwosul, bagi cablul de la router in usb si apoi se face conexiune.Trebuie doar sa bagi parola routerului.

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Daca nu ai internet descari ethernet controller parca se numea si il instalezi.

| Petrie_Cristi_2000 a răspuns:

Cu siguranta nu, doar vezi ca conexiunea sa fie buna.