| NLS a răspuns:

Incape in carcasa, daca asta doresti sa afli, dar sursele Segotep, alaturi de multe altele, sunt niste bombe cu ceas.

la pret mai mic gasesti
https://www.emag.ro/......DY2YK8BBM/

E adevarat ca nu e modulara, dar e cel putin 2 clase peste petarde gen Segotep, Inter-Tech, Silentium, Serioux, Rasurbo, Deepcool, sau Aerocool.

Thermaltake sunt din alta gama, la surse conteaza in primul rand OEM-ul, (companiile care fac electronica) iar apoi - brandul.
Chieftec, Antec, Thermaltake, Corsair, Cooler Master, Phanteks, Sirtec, Gigabyte, Silverstone, Seasonic, beQuiet, Mushkin, EVGA, NZXT - sunt producatori de top care nu se compromit, folosesc componente de calitate, ofera certificari si protectii, si aproape toate modelele lor au o fiabilitate foarte buna - practic poti dormi linistit cand stii ca ai o sursa Sirtec, sau orice nume din lista de mai sus.

Rolul cel mai important al sursei nu e doar sa livreze energie placii de baza, procesorului si placii video, ci sa livreze voltaje care nu variaza prea mult, altfel - adio procesor in timp.

Am cumparat in 2015 pentru un sistem a tatalui o sursa cu un nume dubios, cica nemteasca...120 RON. dupa 3 luni a pocnit din senin, noroc ca nu a luat nimic cu ea.

In locul ei am luat de pe OLX cu 90 RON plus transport un Corsair, ce merge perfect.