| Liloworld a întrebat:

Am un iPhone 14 din decembrie 2023 și era nou din magazin (nu din amanet) și acum 2 sapt m-am uitat la viața de la baterie și aveam 94% și acum am 92% știți cumva care e problema?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai prea mult pe el. Probabil si atunci cand este la incarcat.

| Simpatic a răspuns:

IPhonurile sunt recunoscute ca avand acumulatori 'facuti pe vapor'winking
deci slaba fiabilitate la acest capitol

| KovacsB a răspuns:

Da.

| Justasimplequestion a răspuns:

Iphone 13 are bateria mai buna decat 14 si e mai ieftin trebuia sa te uiti pe internet inainte daca voiai sa il iei pentru baterie

| nigja30 a răspuns:

Samsung e mai bun

| georgeul1337 a răspuns:

Se poate bugui uneori, eu am un iPhone 14 Pro Max din octombrie 2022 si am 82% sanatatea, dar, cand am verificat-o prima oara aveam 95%, iar peste o zi-două aveam 96%, deci mna, așteaptă o săptămână-două și vezi apoi.

| asenov a răspuns:

Salutare, ai suprasolicitat cumva bateria prea mult de curand?
Adica ai:
Jucat diverse jocuri foarte mari cosumatoare de baterie in timp ce ai tinut telefonul la incarcat?
Folosit consecutiv foarte multe aplicatii in fundal-ul telefonului?
Ai lasat pauza de macar o ora de cand il scoti de la incarcat?