| jurnalistu a întrebat:

Acer aspire 7735z are placa dedicata. poate fi schimbata cu una nVIDIA sau ati?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La lapotpuri nu ai ce sa schimbi(90% cazuri-placa video). pe site la Acer apare ca nua re dedicata, d ar oricum nu ti-l recomand, modelul e vechi, consuma mult(ps:autonomie mica). cauta ceva mai nou

| WR104 a răspuns:

Cel mai probabil nu.

| Tomas111 a răspuns:

Da, se poate, dar trebuie sa fie compatibile cu placa de baza.

| RosataMarian a răspuns:

E bine de mule ori sa ai grija la ce citesti. Uite cum sta treaba la modelul asta: PLACA VIDEO ESTE DEDICATA, NU CONSUMA CHIAR ASA MULT, SI CHIAR ARE AUTONOMIE (acum depinde fiecare cata grija a avut de acumulator). Poti pune un ATI HD din seria 45xx. Chiar daca ai un procesor de la Intel sa te feresti de T4200(cache mic), adevarul e ca FSB-ul e doar de 800 dar pentru randare folosesti un Pc.Vei fi multumit de display care e suficient de mare si rezolutia e buna(16:9). Sunetul depaseste cam multe modele. Nu vreau sa il laud dar raport calitate pret e o alegere foarte buna.