| flaviuss04 a întrebat:

Salut,sunt în căutare de un nou telefon și nu găsesc unul potrivit. Oscilez între 12pro max și s22ultra (în bugetul de ~2.000 lei). Care ar fi mai potrivit pentru activitățile zilnice, dar și pentru câteva sesiuni de gaming puțin mai solicitante? Mulțumesc

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cand vine vorba de iphone versus Samsung (cat si alte branduri de top dar pe android) cred ca depinde pe cine intrebi mai mult!
eu fiind fan Samsung iti voi spune ca S-ul este ce trebuie dintre cele doua, dar as fi subiectiv nu?
in orice caz eu unul as alege un telefon nou, din magazin!
din cate vad niciunul dintre cele 2 telefoanele spuse de tine mai sus nu sunt doar 2000! as alege un telefon nou din magazin in acest buget de 2000 de lei, va fi bun pentru orice mod de utilizare chiar si in gaming!

totusi, de pe ce platforma intentionezi sa cumperi telefonul?
flip, vanzatori persoane fizice de pe olx, sau din alta parte?

| flaviuss04 explică (pentru Simpatic):

De pe olx intenționez sa îl cumpăr. Se găsesc destule și la 2000 de lei bine întreținute. S-ul ma atrage și pe mine, dar voiam sa ascult și părerile celor care au avut sau cunosc câte ceva despre aceste modele.

| Simpatic a răspuns (pentru flaviuss04):

Ai grija pe olx! acolo sunt vanzatori seriosi dar si tepari multi!
daca cumperi de acolo totusi, alege un vanzator serios cu care te poti intalni fizic (as recomanda asta!) ca sa poti sa testezi telefonul, daca iei iphone de exemplu, verifica sa nu fie blocat in retea, verifica contul icloud etc ( pentru iphone recomand sa vezi si acest clip : https://www.youtube.com/watch?v=YKoeRAwWUMg )

totusi cred ca pentru ceva banuti in plus poti sa cumperi si de pe flip de exemplu, totusi ai o garantei acolo reglementata de lege, pentru ca flip sunt SRL, in timp ce persoanele fizice nu sunt supuse acelorasi reglementari...
eu as cumpara cum am zis un telefon nou de la retailerii mari: eMAG, altex sau alte platforme serioase de vanzari electronice online, dar inteleg si faptul ca, cu 2000 de lei nu cumperi un 'flagship' asa cum iti doresti tu!
in final alegerea iti apartine!
succes

| numepublicc a răspuns:

12 pro max clar