| anonim_4396 a întrebat:

Acest dispozitiv este bun pentru a înregistra seriale pe tv sau chiar si filme? Daca da, ce altceva ar mai trebui in afara? Doresc sa înregistrez un serial turcesc pe episoade pe televizor si sunt curios sa vad daca chiar înregistrează, sincer nu prea ma pricep asa ca mi-ar face placere sa citesc cateva sfaturi

uitați link-ul : AVerMedia ER330 video capturing device HDMI https://amzn.eu/d/b9RUrGC

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Anumite televizoare (adica mai toate tv-urile mai noi) au posibilitatea sa inregistreze emisiuni tv sau orice altceva de pe canalele tv, by default, am aceasta optiune la smarturile LG, ideea este ca le pot inregistra pe un HDD/SSD extern sau un stick USB, si nu pot fi exportate in formate precum mp4, mkv etc ci sunt cumva criptate si se pot vizualiza doar pe sistemul LG

ce vrei tu sa faci eu stiu ca se facea inainte prin TV tuner conectat la PC

acum ai putea sa faci asta si cu placa de captura pe care ai postat-o, din specificatiile ei imi pare una de calitate

nu am facut captura de la tv vreodata prin placa de captura, dar cam asta este scopul ei

am facut capturi in trecut la un amic acasa de pe consola lui de gaming

deci da se poate!

ai nevoie doar de un TV (smart sau nu) cu port HDMI, de un laptop sau PC cu HDMI si de aceasta placa de captura (cea din linkul tau)

succes

| ReddY25 a răspuns:

Da,e bun

| KovacsB a răspuns:

Televizorul meu face asta singur doar cu un stick sau hdd extern.