| codrutz0000 a întrebat:

Acest procesor:http://www.pcgarage.ro/procesoare/amd/fx-4300-38ghz-box/
Este compatibil cu P4M900 Biostar (Placa de baza)

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu.Nici lipit cu poxipol nu-l poți pune happy. Biostaru ăsta e pe soket 775 de la Intel(intrlurile doar aveau așa soket- uri). succes

| codrutz0000 explică (pentru DeyCj):

Uite cum e faza stiu ca mi-ai mai raspuns laughingDar vreau sa descopar mai multe variante/optiuni si chiar si sa invat chestiihappy

| DeyCj a răspuns (pentru codrutz0000):

Aia e bine ca vrei sa înveți.Numa că ai nevoie de multă practică.Dar dacă-ți place o să treci și peste chestiile mai nasoale din domeniu happy.

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

Ps:
Placa ta video îi compatibilă în orice slot pci express, chiar de e el v3.Numai plăcile video pci express v3 nu merg în sloturi pci express v1.

| horseey a răspuns:

Nu. Ca sa pui procesorul acesta ai nevoie de o placa de baza cu socket AM3+ si chipset AMD. Placa ta de baza este pentru procesoare Intel, are socket-ul 775 care este special pentru Intel. Daca cauti o placa de baza pentru procesorul care vrei sa-l cumperi : http://www.pcgarage.ro/......60g-sb710/

| codrutz0000 explică (pentru horseey):

Pai si ar avea vreo problema, placa acea de baza cu placa mea video?
Ca zice la Placa de baza la ....sistemul ei : Placa video Amd 3000 hd.
Am inteles ca, cu procesor nu are problema acea placa de baza, dar cu placa mea video? Care este Ati rad 6570 hd?

| horseey a răspuns (pentru codrutz0000):

Sigur, doar cauta o placa de baza cu PCI Express x16 2.0. http://www.pcgarage.ro/......60g-sb710/ (toate placile de baza de aici sunt compatibile cu procesorul care vrei sa-l cumperi, alege placa de baza care iti convine specificatii/pret, etc)