| IulianAlexandruy543643 a întrebat:

Acum 3 zile mi-am luat un pc ci ryzen5 si 1050ti și vreau sa va intreb daca trebuie ceva drivere instalate, are doar 3.

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Pai ca sa mearga totul cum trebuie, ai nevoie de driver pentru placa video care il iei de pe nvidia.com ca sa faci rost de ultimul driver, si driverele pentru placa de baza, care contin drivere pentru placa de retea, placa de sunet, drivere pentru chipset si etc. Ele se pot gasi pe pagina producatorului placii de baza. De exemplu cauti pe google numele producatorului (Asus, AsRock, Gigabyte etc) urmat de numele modelului (H61M-S, B360DS3-H, etc)

| Doku2002 a răspuns:

Instaleaza programul Driver Booster, este cel mai eficient.
Iti gaseste automat driverele si ti le instaleaza.

| Andreibbv19 a răspuns:

Instaleaza programul slimdriver, si iti va arata toate drivere-le necesare si le poti instala direct cu acel program