| alex2009 a întrebat:

Acum cateva minute am vorbit cu un coleg de scoala pe mess si el m-a intrebat daca vreau sa imi trimita 3 poze cu 3 colegi de clasa eu am zis da el a trimis un folder pe care scria poze eu l-am transferat in calculatorul meu si aici vine surpriza dupa ce l-am transferat dau clik sa il deschid si in loc de cele 3 poze apare o fereastra cu ceva informatii si dupa cateva secunde se inchide calculatorul ce credeti ca era chestia asta? tineti cont ca am ca antivirus un norton 2009 dupa ce am redeschis calculatorul am scanat foldarul nu a gasit nimic ca daca descideam foldarul se inchidea iar calculatorul si am senzatia ca merge un pic mai greu calculatorul mai precis windows-ul parca se incarca ceva mai greu. tin sa precizez ca de vreo 10 minute ii scriu colegului pe mess ce a fost asta dar nu mai raspunde. Ce oare era un virus? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| lololololol a răspuns:

Nu, nu era un virus. happy A aparut ceva inainte de a se inchide? Pt ca colegul a vrut sa faca misto de tine. Astea sunt niste "programele" care iti inchid PC-ul. Sterge treaba aia!
Bafta
Ma contactezi daca ai probleme. happy

4 răspunsuri:
| alex2009 explică:

Salut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci cu ajutorul lui notepad un buton cu care sa-ti inchizi calculatorul, prin scrierea unor date in notepad si schimbarea extensiei folderului in...mai bine nu iti spun. Stiai asta? Daca nu, atunci colegul tau cel smecher stia asta si te-a pacalit bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuia sa il descarci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu era virus era un program de inchis pc-ulwinking.