| LastNight1324235436 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am reinstalat windows'ul(l'am bagat pe acelasi) si acum nu mai merge sa instalez multimess crying(. Funda cine imi da primul raspuns care sa meargawinking

P.S: Inainte sa reinstalez windowsul mergea

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Multimessenger-ul este un parametru ce se modifică din registrul Windows-ului, deci nu ai nevoie de programe sau altceva ci doar să scrii în run:
regedit.msc/enter
Pentru Windows 7
start/accesories/run/regedit.msc/enter
Lista aceea de dosare ce apare sunt regiștrii Windows-ului adică locul unde se păstrează setările tuturor programelor și driverelor din sistem și este ca o a doua inimă a sistemului pe lângă nucleu.
Navighează acolo în:
HKEY_CURRENT_ USER\Software\yahoo\pager\Test
deschide folder-ul „test" și dă un click dreapta de unde vei selecta:
new/dword
Acum tocmai vei crea o cheie în registru
cheie ce va lua numele de:
plural(exact ca aici să fie scris)
și valoarea de 1, adică enablet
Deci nu ai nevoie de tot felul de programe de care e plin internetul, programe ce îți mai fac și „cadouri" viruși, bări de instrumente sau keylogger-e, etc.
După setarea asta ar trebui să ai multimessenger.
Succes

1 răspuns:
| AlinDark14 a răspuns:

1.Verifica Freewall-ul 2. cand instalezi messengerul dai sus la optiuni si vezi sa nu fie pus pe proxy 3. Poate ai o eroare pe hard.Bafta sper ca te-am ajutat