| adyzone a întrebat:

Acum doua saptamani mi s-a stricat mufa la laptop si am schimbat-o tocmai ieri. Pana sa se strice, ma tinea bateroa aprox trei ore, iar acum daca am scos alimentarea se opreste direct. Nu imi apare x la baterie, dar spune ca este 0% si ca nu incarca. Oare de ce?

4 răspunsuri:
| adyzone explică:

Mufa de la incarcator am schimbat-o

| K0sti a răspuns:

Depinde cum ai schimbat-o! Unele laptopuri au control de curent pe un fir suplimentar! In concluzie exista 3 fire, nu 2!

| halogen001 a răspuns:

Poate nu e conectata bine bateria sau nu face bine contact. Trebuie scoasa si reintrodusa bateria.

| adyzone explică (pentru halogen001):

Imi recunoaste bateria, dar nu o incarca decat 3 secunde cand pornesc laptopul si atat.