| deeDEE1269 a întrebat:

Again problema :@:@:@ Am pus windows 7 a mers bine 2 saptamani pana cand toate bune si frumoase a aparut o eroare la placa video cica e de vina driveru. Mia mai spus cineva de problemele astea ei au zis ca schimba windowsu pe sp2 sal schimb si eu sau sa-l las pe asta? In fine problema apare ceva de genu se inchide monitoru apare no signal si pe urma cu albastru Colecting crash dump eror driver video :0 si tot asta din ce cauza?

6 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Cauta pe net driverul de la placa video si instaleazal, desi nu cred ca e o problema de driver cred ca e o problema cu mufa unde intra monitorul.

| angelo200 a răspuns:

1. nu cred ca este de la driver cred ca este de la placa video
2.trebuie sa cauti un driver compatibil cu windowsul pe care il ai
p.s intra pe site-ul producatorului si trebuie sa gasesti acolo driver

| deeDEE1269 explică:

Scuzati felul cum am scris dar mai mult de 5 min nu pot sta ca da eroarea si se restarteaza

| blink50 a răspuns:

Salutare!
Eu am patit asa cu un joc si din cate am aflat jocu avea o "mpq" corupt. Buna lasad la o parte probeleme mele.Incearca sa schimbi windos-ul daca face tot asa inseama ca e ori placa video ori driverul Sa sti ca s-ar putea o eroare dela hard ca nu-ti vede bine ceva un fisier din driver daca a mai facut asa si inainte ori placa ori hardu daca numa cu acest windos face asteta figura ca alt fel nu am cum sa zic schimba
Mult noroc happy

| SigmaFm a răspuns:

Mai mult ca sigur nu a fost instalat corect. Incearca o reinstalare si iti recumand sa folosesti Windows XP... Mult succes.

| deeDEE1269 explică (pentru SigmaFm):

Pai da vezi i-am pus windows xp simplu dar cand sai pui placa de retea si video nu merge nu stiu de ce i-am pus mii de drivere si nu vrea sa ia si nu stiu de ce