Întrebare recomandată | Roxana110824 a întrebat:

AJUTOR!
Buna. Sper sa nu ignorati intrebarea mea si sa ma ajutati.
Am vazut si la televizor ca este un virus in care trebuie sa instalezi butonul de,, dislike" dar care iti apare numai tie.
Mie imi apar reclame pe facebook si cand sa imi pun parola imi apare o fereastra tot cu reclame cum sa nu imbatranesti si tot felul de prostii.
Cum sa scap de asta? La protv la ILikeIt am vazut ca se poate, dar nu mai tin minte cum, pentru ca la acel moment nu am realizat ca si eu am o asemenea problema.
Deci mai pe scurt intrebarea este : Cum scap de aceste reclame? Stiu ca trebuie sa dezinstalez butonul de dislike, dar cum fac? unde dau?
Multumesc! Cine ma ajuta, like ^^

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Andr3y007 a răspuns:

Nu iti apare numai tie butonulwinking

| Andr3y007 a răspuns:

Cauta in control panell

| StewartCassie a răspuns:

Buna.
Eu nu am butonul de ''dislike'' si tot imi apar acele reclame. Intra la tine pe facebook la securitate si vezi daca e vreo problema acolo, poate le poti scoate. Tot pe facebook, stirile PROTV au pagina, intra acolo si vezi.

| gabyS98 a răspuns:

In control panel

| llust a răspuns:

Cauta in control panel:
pentru windows 7: programs and features
pentru windows xp: add or remove programs (habar nu am ce windows ai)
apoi cauta acel buton si "da-l afara". happy

| Paull18 a răspuns:

Dezinstaleaza browser-ul.