| LORYLoreley a întrebat:

Cand deschid calculatorul imi apar tot felul de ferestre caror trebuie sa le dau x ( sa le inchid ). De ce?
Iar cand ma joc imi apare o fereastra mica in colt dreapta jos, cred ca stiiti de ce este vorba...
Si mai am o intrebare Qvu6 este virus?
Funda happy...

Răspuns Câştigător
| DANI_1590 a răspuns:

Depinde ce windows ai
Daca ai xp du-te in start all programs accesories, cauta pe acolo startup manager si dezactiveaza tot ce nu e important
Daca ai vista sau 7 scrie in bara de cautare run, deschide-l si scrie in casuta aia msconfig, apoi du-te la startup si debifeaza tot ce e inutil(ai grija la servicii windows alea cu manufacturer Microsoft)
Dupa asta du-te la control panel-uninstal a program si dezinstaleaza tot ce ti se pare "suspect"

| LORYLoreley explică (pentru DANI_1590):

Am 11 ani! Si mersi pentru explicatii ai funda!

| LORYLoreley explică (pentru DANI_1590):

Ce inseamna vista?

| DANI_1590 a răspuns (pentru LORYLoreley):

Windows vista(versiunea de windows din 2007).

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Data viitoare nu mai instala antivirusi si alte prostii gen anti malware sa iti strice sistemul de operare.