| Gabriel05081998 a întrebat:

Ajutor! Când țin apăsat pe un buton de la tastatură acesta se apasă automat de mai multe ori (asta se întâmplă la fiecare tastă și fiecare joc). Ce pot face? Mă puteți ajuta?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa functioneaza tastaturile.
Daca tii apasat o tasta, atunci acesta se va "repeta" dupa un timp de apasare.
Unele sisteme au posibilitatea de reglare a timpului de raspuns la apasare, respectiv al vitezei de repetare (in BIOS si/sau in sistemul de operare).