| Stanemir_Ady_2000 a întrebat:

Ajutor:Laptop Intel® Celeron® N2840 pana la 2. 58GHz, 15.6", 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics, Free Dos e bun? +cam cat fps as avea pe cs go

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu vezi si tu ca nu are placa video dedicata? Nu o sa ai cea mai buna experienta in cs go chiar daca ti-l poate rula pe undeva la ~30fps.

| vidii a răspuns:

Procesor nu prea bun si placa video integrata, pe 800x600 low settings ai putea ajunge pe la 30-45 fps.
Daca nu l-ai luat inca si n-ai nevoie de mobilitate, cel mai bine ar fi un desktop
Ce buget ai?
Ai monitor? ce rezolutie are?

| figarro a răspuns:

Cred ca va fi jucabil pe la 30-40 FPS cu setarile pe mediu, din cauza procesorului. Incearca ceva din lista asta - http://www.reduceri.co/laptopuri-ieftine-1089/ - cu minim procesor Intel Core i3, desi ideal ar fi un Core i5 + plus placa video dedicata, nu cea Intel.