| Zdog a întrebat:

Laptop LENOVO G50-30, Intel Celeron N2840 pana la 2. 58GHz, 15.6", 2GB, 250GB, Intel HD Graphics, Free Dos ce părere aveți de el? Este bun de ceva?

3 răspunsuri:
| iInfinityDarkness a răspuns:

Salut. Placa video integrată nu este nici pe departe la fel de performantă, spre deosebire de una dedicată. Dacă vrei un laptop gaming, preţurile sunt foarte piperate. Dacă vrei ca să joci jocuri, îţi recomand să îţi iei un desktop cu o configuraţie bună. Laptopurile sunt folosite mai mult pentru portabilitate.

Răspuns utilizator avertizat
| RickGrimes a răspuns:

Aici,depinde la ce te referi. adica, cat costa. daca vrei sa-ti cumperi un calculator zi-mi mie un buget si iti gasesc ceva bun. Daca te referi ca asta vrei sa-l iei, placa video nu e cine stie ce. Dar merge. 2GB rami, daca il vrei pentru gaming iti trebuie minim 4, jocurile astea din noua generatie. au inceput sa ceara cerinte prea mari, de schimbat ar fi procesorul, poate bagi niste rami, si e cam gata pc-ul happy