| daniela995 a întrebat:

AJUTOR! mi-am sters driverul de sunet din greseala si acuma nu mai reusesc sa ii dau de cap! placa de sunet est "Analog Devices AD1888/AD1980 @ Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller [A-2/A-3] PCI ". windows xp/sp 2. am dat internetu peste cap si am descarcat o gramada de drivere si tot nu am gasit driverul care sa mearga! am si cd cu drivere original, dar cand il deschid imi apare o mie de foldere cu 100 de ferestre (icons) si ca or fi bune sau nu ...degeaba ca nu stiu ce trebuie sa fac si cum sa fac! Ma poate ajuta cineva si pe mine? sa imi explice cum sa instalez un driver functionabil, sau poate stiti voi vreounu care merge 100 %, sau macar o parere de la care ati mai patit la fel! va rog ajutati-ma sa reusesc sa rezolv ceva fundita plus vot.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ursey a răspuns:

Descarca driver booster cu licenta iti trebuie serial si iti baga singur driveru

| ursey a răspuns:

Serial driver booster 2EC72-368A4-5E4E9-D54A1

| GreenEagl3 a răspuns:

Descarca 3D Chip. Este 100% gratuit si iti instaleaza driverul printr-un singur click. Nu trebuie sa faci altceva deoarece iti detecteaza placa de sunet automat. Sper ca te-am ajutat happy bafta!