| TheSpecialOne a întrebat:

Ajutor! Va rog! Acum 2 zile am luat traditionala "teapa" romaneasca cu un telefon de pe eMAG (aici am descis ce s-a intamplat: http://www.tpu.ro/telefonie/cititi-va-rog-am-nevoie-urge nta-de-ajutor-vineri-am-cumparat-un-galaxy-s3-nou-de-pe- eMAG-1269-lei-si-cand-l-am-ridicat/ ) Telefonul l-am ridicat din Arad de la sediul fan curier. Pot sa il returnez personal la sediul eMAG din Timisoara si sa primesc banii inapoi in mana pe loc? Nu mai am incredere sa dau telefonul pana nu imi si primesc banii in mana.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pentru inceput, nu reseta nimic la telefon. Te rog sa intrii la setari si sa te uiti al conturi. Acolo o sa gasesti o adresa de email. Copiaza adresa aia de gmail undeva si spune-ne ce e acolo. De asemenea, verifica mail-urile sa vezi daca e ceva ce te poate ajuta, si salveaza ceva, fa printscreen, pentru orice eventualitate.
Da, poti sa il returnezi oriunde, la orice sediu eMAG. Dar sa faci panarama, ca aia nu o sa te creada!

| mgtow a răspuns:

Faci cum vrei poti merge la eMAG sa iti returneze banii, in 15 zile ei da banii inapoi asa era politica acum 2 ani cand am luat un router wireless de la ei. Si poti depune o reclamatie daca vrei. In caz ca nu ajungi la o rezolvare amiabila ia legatura cu OPC si sigur se va rezolva situatia. Nu zic de OCP unde e robocop laughing ala din start iti dadea casa de marcat in brate.