| Alex_Copaciu_1996 a întrebat:

Am 2.5 GB RAM, 2.59 GHZ Dual Core AMD Athlon, Windows 7 Ultimate activat, NVIDIA gForge 9500GT 512 MB. Cum pot face ca jocul GTA IV sa-mi ruleze destul de bine? Aveti aici setarile mele : http://i.imgur.com/1lmo4u6.png

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Pc-ul tau e foarte batran. Iar ca sa bagi bani in gpu+cpu, nu prea merita(in special de la socket cpu).
Altfel spus, e vremea pentru un upgrade serios(minim cpu+mb+ram+gpu), daca nu tot pc-ul.

| Me2 a răspuns:

View distance =0
Detail distance=0
Vehicle density=0
Definition= OFF
Si dai rezolutia pe 800x600, teoretic ar trebui sa castigi 10-15 fps
Daca nu merge nici asa, cel mai bine ar fi sa iei o placa video mai buna si inca 2gb ram