| Cadillac a întrebat:

Am aceasta placa de baza http://www.emag.ro/placa-de-baza-asrock-socket-775-g41m- gs3/pd/EBXD7BBBM/! Vreau sa imi iau un procesor bun(pentru gaming).Ce imi recomandati?

6 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Salut. linkul care l-ai atasat nu merge, dar din descriere linkului vad ca ai o placa de baza pe sck 775. Procesorul pe care il vrei tu nu iti merge deoarece e pe sck 1155. Procesoare noi pe socket 775 nu vei mai gasi, pentru ca nu se mai fabrica. Dar poti cumpara second un procesor. Iti recomand core2duo din seria 8000 modele core2duo 8000, 8400, 8500 sau din seria quad core q6600, q8200, q8300, q9450 si mai sus. Cam astea sunt cele mai bune procesoare pe sck 775. Cele core2duo au doua nuclee, iar cele quad sunt mai performante cu 4 nuclee. Le poti gasi pe www.okazii.ro, sau diverse forumuri de vanzari din Romania.

| Cadillac explică (pentru laurentiu80):

Asta e placa de baza care o am http://www.asrock.com/mb/intel/g41m-s/! Zi-mi un procesor bun pentru gaming.

| laurentiu80 a răspuns (pentru Cadillac):

Cel mai bun procesor pentru placa ta ar fi core 2 quad 9450 cu 4 nuclee, si il gasesti aici cu 12 luni garantie http://www.okazii.ro/......a120380906

| laurentiu80 a răspuns:

De ce induci omul in eroare? el are placa de baza pe socket 775, deci nu e compatibila cu nici un procesor amd. Documenteaza-te inainte sa dai raspunsuri asa prostesti

| laurentiu80 a răspuns:

A pus semnul "!" la sfarsitul linkului, daca il stergi functioneaza. dupa cum am zis are placa e pe sck 775, ii trebuie strict un procesor pe sck 775

| Cadillac explică:

Http://www.emag.ro/......E5CS7BBBM/ De asta ce spui? E compatibil? E bun?