| MiHai3122 a întrebat:

Am aceasta placa de baza Placa de baza: Intel DQ77MK, LGA1155, DDR3 32Gb max, FSB 1333MHz, PCI-Express, SATA3, micro ATX. Credeti ca trebuie sa ii fac un upgrade sau e o placa de baza, ok, buna?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Depinde ce asteptari ai de la pc, si depinde ce alte componente sunt in aceasta placa de baza. Upgrade faci doar atunci cand ai o placa video buna gen 1080TI si simtit ca placa de baza si procesorul te trage in jos.

Daca nu se intampla cum am spus mai sus, este o placa foarte buna.

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

E ok placa de baza doar ca are memorie de tip DDR3. Ultimile placi de baza au memorie de tip DDR4 cu viteze mult mai mari.
Eu zic sa mai strangi ceva banuti si sa iti iei direct pe DDR4, altfel o sa fie nevoie sa o schimbi pe asta in timp.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde ce vrei de la ea. LGA1155 e o platforma depasita bine de tot. Pe de alta parte, si eu am o placa de baza cu LGA 1155 de vreo 6 ani si folosesc sistemul respectiv bine-mersi.

| MrZenon a răspuns:

Placa este bună