| ONEMDX93 a întrebat:

Am acest sistem : Acer Aspire M1641 : Procesor Intel Premium Dual Core E2.200, 3 gb ddr2, sursa 230 V ATX-250PA (1PF)
slotu e pcie_x16

Cand se aprinde nu mai apare nimic pe monitor scrie : No signal, am verificat monitorul cu alta unitate si merge... deci cred ca placa video nu mai functioneaza, asa ca am cumparat alta : http://www.emag.ro/......EDY0DBBBM/ am instalat-o, coolerul placii merge, dar pe monitor tot no signal este stie cineva ce este de facut?

2 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Incearca asta poate merge: scoti bateria de la bios de pe placa de baza (timp de 1 minut), dupa care o pui la loc si vezi daca asa isi revine.

| ONEMDX93 explică:

Am incercat si cu scosu bateria la bios si nu merge