| Mihutt a întrebat:

Mi-am luat o placa video [ http://www.emag.ro/......EDY0DBBBM/ ], si evident, trebuie cablata direct cu monitorul [ LG FLATRON W1934S ] dar nu am nici cablu DVI sau HDMI, dar in spatele monitorului nu am decat 2 sloturi sa le zic, cel de alimentare si cel ce intra in placa video integrata. dar nu se potriveste cu mufa placii video cumparate ( niciuna din mufe ca are 3 ). ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| MikeAlexis a răspuns:

Cu ajutorul acestui cablu puteti vedea pe televizorul dumneavoastra imaginea de la un PC sau Laptop.
Capatul cu VGA vine in TV sau Monitor si cel HDMI la placa video.

7 răspunsuri:
| MikeAlexis a răspuns:

Placa video are intrare VGA si monitorul HDMI, corect? Iti trebuie asa ceva http://www.shopmania.ro/cabluri-si-adaptoare/p-cablu-vga-hdmi-1-5m-14019271

| Mihutt explică (pentru MikeAlexis):

Nu ma laughing e invers

| MikeAlexis a răspuns (pentru Mihutt):

Am uitat sa ma uit la specificatile placii video.In fine, cablul pe care il ai mai sus e bun.

| Mihutt explică (pentru MikeAlexis):

Http://www.pretulverde.ro/......i-15m.html

Aici scrie ca e cablu care scoate imagine din pc/laptop si baga in pc, nicidecum ca face legatura intre placa video si monitor! rasp. mai clar. mersi de ajutor app :*

| Mihutt explică (pentru MikeAlexis):

Multumesc mult! Te mai intreb odata, esti sigur ca merge? Nu vreau sa dau banii degeaba

| MikeAlexis a răspuns (pentru Mihutt):

Merge. Si eu folosesc acelasi cablu ca sa fac conexiune de la placa video la un monitor cu VGA (Acer G195HQV). Daca simti ca esti inca nelamurit poti sa intrebi de acolo de unde cumperi cablul. Dar din moment ce mie imi merge, e imposibil.

| MikeAlexis a răspuns (pentru Mihutt):

Cu ajutorul acestui cablu puteti vedea pe televizorul dumneavoastra imaginea de la un PC sau Laptop.
Capatul cu VGA vine in TV sau Monitor si cel HDMI la placa video.

| Mihutt explică:

Multumesc frumos