| AAStar a întrebat:

Am achizitionat recent http://www.emag.ro/......EDFJ2BBBM/ si cand o montez pe http://www.asrock.com/mb/Intel/P43DE3/ si procesorul http://ark.intel.com/products/42801/Intel-Pentium-Proces sor-E5700-2M-Cache-3_00-GHz-800-MHz-FSB bipaie.De ce acest bipait?

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Variante:
Noua placa ram e stricata/nu e buna (prea putin probabil, ca-i de la eMAG, dar, orice e posibil).
Nu a fost pozitionata corect.Incearca sa pui doar placuta asta si sa scoti alte placute daca ai, sau pune-le in ordine diferita. Daca nu merge lasa un reply cu ce-ai facut.

| AAStar explică (pentru CM7YRE):

Am incercat in fiecare pozitie posibila(si cu o placuta si cu 2) si daca e stricata slabe slabe sanse(am doua, chiar ambele sa fie duse? au fost comandate in zile diferite ca m-am trezit ca mi-ar mai trebui una)

| CM7YRE a răspuns (pentru AAStar):

Corect,slabe sanse.Vezi daca-ti face la fel doar cu una din ele, poate sa fie una de vina(daca n-ai incercat asa). Sunt ambele la fel? intr-un fel conteaza daca una lucreaza la o frecventa si cealalata la alta frecventa.

| AAStar explică (pentru CM7YRE):

Am mai spus, ambele sunt la fel aceeasi frecventa(1333mhz) si am incercat tot.nu stiu ce sa ma fac

| CM7YRE a răspuns (pentru AAStar):

Poti sa-ncerci sa le duci inapoi in showroom sau sa suni la Emag sa le spui ce ti se intampla.O sa ti le schimbe sau o sa-ti zica de unde-i problema.In caz ca ti le schimba si ti se intampla la fel, se poate sa fie de la sloturile de pe placa ta de baza sau chiar de la placa.

| AAStar explică (pentru CM7YRE):

Problema este ca nu sunt prea aproape de showroom, cel mai apropiat fiind la 100km de mine.Am completat un formular pentru a le returna

| CM7YRE a răspuns (pentru AAStar):

Emag are optiunea/varianta pick-up and return deci, in caz de ceva, ar trebui sa ti le inlocuiasca, si cred ca-i valabil si sa vina ei sa ia produsul in functie de distanta.