| lorenica12 a întrebat:

Am achizitionat recent un Smart Tv Samsung.Cand doresc sa imi configurez Smart Hub imi spune ca reteaua de internet wireless nu este stabila si sa verific setarile internetului..are cineva vreo idee?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Problema e de la router, nu de la Tv.Pentru streaming media sau chestii de-astea ai nevoie de un router perfomant ce oferă o conexiune de internet stabilă și de asemenea o conexiune de internet rapidă. Succes

| lorenica12 explică (pentru DeyCj):

Http://www.altex.ro/......-lan-negru
asta e... nu e bun?

| RareşTPUro a răspuns (pentru lorenica12):

Este foarte bun, il am si eu... si intru de pe laptop la o distanta de vreo 15-20 metrii. Ar fi problema cu operatorul tau de internet! Ca unele retele, nu duc internetul la 100mbps si il scade. Pentru TV trebuie internet intre 100mbps si 1000mbps (1GB)

| RareşTPUro a răspuns:

Pai ai Wireless in casa ca sa duca semnalul lui pana la TV? Ca daca e distanta intre WiFi si TV isi pierde din conexiunea wireless-ului si nu mai are internet, chiar daca arata la tv ca este conectat cu o linie, 2. Revino cu mai multe detalii.

| lorenica12 explică (pentru RareşTPUro):

TV-ul e la un metru de wireless