| king5151 a întrebat:

Am avut internetul picat vreo 2 ore, acum si-a revenit si merge aiurea. De exemplu daca ma uit la un video pe Youtube, se intrerupe vreo 5 10 secunde, pe tiktok la fel, se deconecteaza si se conecteaza iar repede, de ce?

3 răspunsuri:
| Trixt3r a răspuns:

Este posibil sa fie încă probleme/lucrări pe rețea și sa pierzi din pachete, pentru ca nu-i făcut routing-ul sau linking-ul în mod optim.

Poți încerca sa faci o verificare din CMD prin comanda "ping -t google.ro" (Fără ghilimele) sa vezi dacă se pierd din pachete.

Dacă se pierd din pack-uri și problema persista și mâine, sugerez sa suni la provider-ul de net și sa le spui despre asta, ei o sa dea un trace route și o să-și dea seama unde anume exista problema și o vor remedia.

| ZappyTv69 a răspuns:

Bună!
Tu probabil inca ai netul instabil, asa ca tot se întrerupe. YouTube si TikTok consumă mult net pentru calitate. Asa ca putinul net pe care îl ai, îl folosește pentru calitate, deci se întrerupe. Probabil maine va fi totul ok.

| m4r1qzx a răspuns:

Pentru că internetul tau este încă instabil.Este ca și cum ești în comă vreo 2 ore și te trezești.Tu ești perfect sănătos și gata să te duci la sala de ex. sau sa mergi la școală, etc? Eu zic că nu. Youtube, tiktok și restul aplicaților care au în componență video-uri/jocuri cu grafica foarte calitativă (care consuma multă baterie) au nevoie de internet cat mai bun posibil pentru a funcționa bine.Pe yt de exemplu videourile acelea au nevoie de conexiune pentru a fi clare.Yt încearcă să facă asta dar nu are cu ce, și folosește acel puțin net ce e acolo pentru a băga in claritatea videolui și de aia se blochează. Seară faină!