| zagron123 a întrebat:

ziceti-mi va rog frumos orice lucru posibil care poate remedia problema cu internetul Vodafone Mobile pe stic! Imi merge foarte incet si nu il mai suport! Ma poate ajuta cineva ce sa fac ca sa mearga mai repede ca un internet mai normal? Viteza internetului este la download de 0.10Mbps si la unpload: 0.06Mbps! E groaznic nul mai suport deloc! Am acoperire G3 am semnal foarte bun dar tot merge foarte prost! Nici un video de pe youtube nu pot sa vad ca din 3 in 3 secunde se intrerupe si astept 15secunde la fiecare intrerupere adica la 3secunde! Ce sa fac sa mearga mai repede spuneti-mi va rog frumos din Inima! Dau funda si vot dindata ce mi se va rezolva problema!

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Ai un trafic lunar inclus, timp in care merge 3g.
La terminarea traficului poti sa fii si in mama zonei 3g, ti se limiteaza viteza pana luna urmatoare. Asa e la toate stickurile d internet mobil, sunt facute pentru date, nu pentru youtube si download de pe torrent sau filme online.
Poti lua un abonament prin fibra sau adsl, iesi mai ieftin, sua poti lua un stic mobil cu mai mult trafic inclus, dar sunt scumpe daca ai trafic mare.
Bafta

3 răspunsuri:
| elvira80 a răspuns:

Schimba operatorul. Romtelecomul e slabut, incearca un Cosmote, din cate stiu au perioada de proba 30 zile; sau Orange. Succes!

| zagron123 explică (pentru elvira80):

Elvira80 eu nu am cerut sa-mi iau alt internet oricum, toate care leai zis tu nu sunt bune cele mai bune interneturi sunt clicknet si mai ales RDS! Deci raspunsul tau cam nu are legatura asa mare cu intrebarea mea!

| AnDrEy55 a răspuns:

Schimba internetul. leagata la romtelecom sau altcineva