| VibeTrix a întrebat:

Am bagat pe laptop un **** de aplicatie. Voiam sa instalez Photoshop si din greseala am instalat Easy PDF Combine. Si acum google si toate aplicatiile arat altfel. Ce sa fac? Cum sa-l dezinstalez?

19 răspunsuri:
| I0nuT55 a răspuns:

Start-Control Panel-Uninstall Programs, îl cauţi în lista de programe, Click Dreapta(pe el) -Uninstall.

| K0sti a răspuns:

De unde se dezinstaleaza programele, in general...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De la control panel. Uninstall programs si il dezinstalezi. Dar cum adica arata altfel?

| VibeTrix explică (pentru I0nuT55):

N-am gasit.

| VibeTrix explică (pentru DoarBogdan):

Arata altfel. Nu mai e google cum era. Nu stiu cum sa explic. Oricum, n-am gasit programul asta la control panel.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru VibeTrix):

Acum nu am la indemana laptopul. Daca vrei pot sa te ajut asta seara cu TeamView sau cum se numea. Dar in orice caz poate ai o extensie sau ceva adaugat. Pagina de pornire este tot google.ro nu?

| VibeTrix explică (pentru DoarBogdan):

Da,e tot google. Doar ca arata in alt fel.

| VibeTrix explică (pentru LoveSleep):

Am dat la control panel doar ca nu gasesc aplicatia asta

| raMLesS a răspuns:

Dai pe Start, dai pe Set program acces and defaults, apoi alegi Change or remove programs, cauţi programul şi dai uninstall.
Downloandează-ţi Teamviwer şi te rezolv eu.

| VibeTrix explică (pentru raMLesS):

N am gasit...

| RareşTPUro a răspuns:

Rogi pe cineva sa intre in PC tau, care se pricepe prin TeamViewer, ori cineva cunoscut tie, ori de pe TPU.

| VibeTrix explică (pentru RareşTPUro):

Mersi. Am incercat sa dau la control panel pentru a sterge programul. Dar nu l-am gasit.

| RareşTPUro a răspuns (pentru VibeTrix):

Intra in partitia C: si acolo in Program Files este Easy PDF Combine. Si stergi folderul cu totul si il stergi si din "Recycle Bin".

| VibeTrix explică (pentru RareşTPUro):

Am dat si nu este Easy PDF Combine.

| K0sti a răspuns (pentru VibeTrix):

Pentru ca e virus, virusii nu stau asa...sa-i gasesti tu, logic!

| RareşTPUro a răspuns (pentru VibeTrix):

Instaleaza "Malwarebytes" si da-i o scanare in laptop, iar la final, ce gaseste da-i sa stearga. Te va scapa de acel program in caz ca este un virus ceva.

| VibeTrix explică (pentru RareşTPUro):

Multumesc. L-am instalat. de aici ma descurc eu happy

| RareşTPUro a răspuns (pentru VibeTrix):

Spor! (^_^)