| laurica2001 a întrebat:

Am castigat o tableta. Inca este pe drum, dar as vrea sa stiu cat se tine la incarcat o tableta serioux S805TAB? Am mai citit ca 18 ore... si daca tot v-am intrebat asta, ce credeti, este o tableta buna?

Răspuns Câştigător
| adriang95 a răspuns:

1. Tableta nu este din cele mai extraordinare, dar decât nimic, e bună și aia (adică nu te aștepta să faci pe ea ce poți face pe un galaxy tab)
2. Cine ți-a zis că trebuie ținută 18 ore la încărcat? Acumulatorii pe bază de LITIU (Li-ion; Li-po) nu au memorie, deci nu necesită formatare + calibrarea este deja făcută din fabrică. Pentru o încărcare completă a unui astfel de dispozitiv, acesta trebuie ținut în priză MAXIM 5 ore.
Ca să calculezi timpul optim pentru încărcare, împarți 3500mAh (pentru că atât are acumulatorul tău) la cât scrie pe încărcător la output la amperaj (de obicei este mai puțin de 1000mA). De exemplu, dacă încărcătorul este de 700, o încărcare COMPLETĂ (de la 0) durează 5 ore. Cum acumulatorul are o siguranță ca să nu îl omori de tot, 4-5 ore este mai mult decât suficient.

14 răspunsuri:
| bogboy101 a răspuns:

Sa nu depasesti 18 ore rolling on the floor)).Am si eu tableta si am formatat-o si acum nu o tin inpriza prea mult (cand uit de ea si 19 ore) funda?

| adriang95 a răspuns (pentru bogboy101):

De câte ori trebuie să zic: LUME, acumulatorii Li-ion și Li-PO NU trebuie formatați. Este futil și vă privați de câteva ore în care puteți folosi dispozitivul.

| bogboy101 a răspuns (pentru adriang95):

Se enerva expertul

| adriang95 a răspuns (pentru bogboy101):

Nu m-am enervat... Doar ma uimește faptul că oamenii nu pot urma instrucțiuni simple.

| bogboy101 a răspuns (pentru adriang95):

De ce sunt instructiuniile facute? Sa le incalci

| adriang95 a răspuns (pentru bogboy101):

Ok... Nu te arunca de pe bloc!

| bogboy101 a răspuns (pentru adriang95):

Pai ce ma asta e o instructiune la tine? este o porunca.

| adriang95 a răspuns (pentru bogboy101):

Ești amuzant... Vrei sa îmi fii animal de companie?

| bogboy101 a răspuns (pentru adriang95):

Cred ca m**a iti este animal de companie.

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Hey, nu știu sa îți răspund la întrebare, dar unde ai câștigat tableta?

| laurica2001 explică (pentru SmilePleaseXoXo):

De la antena 1 de revelion! STR1K3R

| bogboy101 a răspuns (pentru laurica2001):

Aaa misto

| STR1K3R a răspuns:

Bv pentru tableta la ce concurs ai castigato?

| laurica2001 explică:

De la antena 1 de revelion! STR1K3R