| WeAreSmart a întrebat:

Am creat niste unitatii CD cu Deamon Tools si acum nu stiu cum sa le sterg http://s24.postimg.org/vox250hyt/Captur.png

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Start -> Control Panel -> Sistem si Securitate ->click pe Creare si formatare partitii pe hard disk, in fereastra care se deschide localizeaza partitia respectiva care este nealocata si click dreapta pe ea -> Modificare litere de unitate si cai pentru... unitatea respectiva, in acea fereastra care se deschide iti apare -> Eliminare ->click OK. Asa faci cu fiecare unitate in parte!
O sa-ti fac si un print sa-ti dai seama.
http://i.imgur.com/TklUI9w.jpg
Succes!

| WeAreSmart explică (pentru neluL):

A mers de minune dar am observat ca la mine inainte de partitia C mai e o partitie fara nume pe care am vazut-o si cand am reinstalat Windows-ul, dar in Computer e nu-i si nu o pot folosi, am observat ca la tine nu-i asa partitie tine si un print http://s18.postimg.org/k9r4hixah/Captur.png

| neluL a răspuns (pentru WeAreSmart):

Aia e o partitia de rezerva pe care o face orice windows 7 la instalare! Las-o acolo, nu o sterge! Nu iti mai explic rolul ei dar e buna!

| WeAreSmart explică (pentru neluL):

Tu de ce nu o ai?

| neluL a răspuns (pentru WeAreSmart):

Eu stiu sa folosesc sistemul de operare big grin Nu, fara gluma acum, dar daca se umple partitia C si ignori semnalele in care ti se spune ca nu mai ai memorie pe partitia cu windows-ul, la un moment dat se blocheaza sistemul de operare din lipsa de spatiu. Fara acea partitie de 100 MB windows-ul nu il mai poti deschide, ramane blocat si se necesita reinstalare, cu acea partitie de 100 MB poti intra in Safe Mode sa eliberezi din spatiu. Oricum una peste alta nu te imbogatesti cu 100 MB cand suntem in era TERABITILOR.

| WeAreSmart explică (pentru neluL):

Deci aceasta partitia e ca una de rezerva pentru C da?