| Stitch92 a întrebat:

Am cum calculator ceva mai vechi pe acasa si nu vreau sa il arunc.
Ce procesor as putea folosi pentru urmatoarele specificatii?

-Intel(R) Pentium (R) Dual CPU E2160 @1.80 GHz (2CPUs), ~1.80 GHz

-RAM 2, 00 GB
-Socket LGA775

3 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Astea nu-s specificațiile relevante ce stau la baza alegerii unui procesor.Placa de bază, sursa, placa video, cam despre astea e vorba.

| Jipa95 a răspuns:

Sa inteleg ca vrei sa faci upgrade de procesor? Nu se mai fabrica de mult procesoare pentru acel socket 775 LGA. Poti pune un procesor quad-core destul de bun pe acel socket, dar SH cauta si tu pe okazii sunt cu duiumu acolo.