| qazwsxedc131 a întrebat:

Am cumparat azi u PS3 de la cineva. La om acasa mergea, chiar m-am jucat pe el. Problema este ca eu la TV nu am deca port de mufa Scart I Ps3 are alea 3 mufe galben, rosu si alb. Am cumparat un convertor de mufe din astea in mufa scart si la PS2 merge dar la PSnu. Cum sa fac sa mearga?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Ecranul negru?
Cu sistemul oprit tine apasat butonul de power 5 -8 secunde pana auzi al 2 lea beep
Asta va reseta setarile video si vei avea din nou imagine

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Incearca asa. Sa pui scart-ul, dai tv-ul pe sscard, sa pui ce si cum trebuie. Apoi ps3-ul sa il pornesti tinand pe power pana cand auzi un bip. Vezi daca afiseaza ceva.

| Shafters_Artick_1991 a răspuns:

Schimba tv...Sau cauta pe cineva care se pricepe bine la televizuare, te sfatuiesc sa ajungi la altex sau domo.